MOBILSEPT KR IPARI KONYHA GOURMET higiéniás  RENDSZER
A Mobilsept KR tervezett konyhai rendszer az ipari konyhák levegő elvezetők / légcsatornák belső felületkezelésére. 

Az új EN 16282 EU-szabvány nagy visszhangot váltott ki, és gyorsan terjed Európában, amely az energiafogyasztás és a szén-dioxid-kibocsátás jelentős csökkenését eredményezi. A mozgatórugó a környezetbarát tervezésről szóló (Ecodesign Directive) irányelv, amely kimondja, hogy az ingatlanokban alkalmazott hővisszanyerés minimális hőhatékonyság szintjét 2018. január 1- vel legalább 68% a tányéralapú hőcserélőknél és 73% a lemezes / ellenáramú hőcserélőknél teljesíteni kell.

A Mobilsept KR rendszer könnyen integrálható  az  EN 16282 – új EU ventilációs rendszer szabványú ipari konyha rendszerekben!

Új követelmények az ózongáz zsir/szag semlegesítőkhöz:
Az oxigénnel táplált ózongenerátorok  számára most számos új intelligens követelmény vonatkozik.
• A telepítést, javítást és karbantartást a gyártó által képzett személyzet végezheti
• Az ózongenerátor csak az elszívó ventilátorral együtt  üzemeltethető.
• Megfelelő segéd berendezések, például áramlás- és / vagy nyomásérzékelő (k) biztosítják, hogy az ózon ne kerüljön az épületbe. Ha a rendszert nyomásérzékelővel látták el, akkor azt úgy kell beállítani, hogy az ózonrendszer leálljon, ha a nyomáskülönbség 20 Pa alá csökken.
• A levegő kiszívó csatornákban lévő ellenőrző nyílásokon egy figyelmeztető táblát kell elhelyezni, amely a következőket írja: „FIGYELEM - Ózonkezelés”
Új követelmény a levegővel táplált ózongenerátorok vonatkozásában:
A kereskedelmi légkezelő technológiákra és az ózongenerátorokra vonatkozó általános követelmények mellett a szabvány előírja, hogy az oxigént tápláló ózongenerátorokat 2500 m3 / h-t meghaladó teljes elszívott levegő áramlásához kell használni. Ennek oka, hogy a levegővel táplált ózongenerátorok túl nagy mennyiségű nitrogén-oxidot és salétromsavat termelnek. A szabvány kimondja:
"MEGJEGYZÉS: Az elszívott levegő NOx- és HNO3-lerakódása elleni védelem érdekében oxigénnel táplált ózongenerátort kell használni a teljes kivonatáramlásnál, amely meghaladja a 2500 m3 / h-t." 

Az UV-fényt sugárzó rendszerek működési elve:

 Az UV-C spektrum sugarai nagy energiával rendelkeznek. Az UV-oxidációs folyamat két elsődleges kémiai reakcióból áll. Ha a hullámhossz 265 nanométer, a sugárzás fertőtlenítő hatást vált ki és megöli a baktériumokat. A 185 nanométeres hullámhosszú sugarak elpusztítják az oxigénmolekulák diatómikus kötéseit. Az ózon akkor jön létre, amikor a monatomikus oxigén reagál az oxigénmolekulákkal és a vízgőzzel. Az ózon létrehozásának folyamata során az OH hidroxil erős oxidáló hatás is létrejön. Amikor az ultraibolya sugarak reagálnak a konyhai emisszióval érkező zsírokkal, elpusztítják a kovaföldet, ez hasonló a szerves anyagok más molekuláival való reakcióhoz. Azt a folyamatot, amikor az UV-C sugárzás eléri a molekulaláncokat kisebb vegyületekre bontja amelyet  Fotolízisnek nevezünk. A Fotolízis, amely a zsírmolekulák fotonokkal történő kémiai lebontása az UV-rendszerű kazetták fotolízis folyamattal a felszerelt konyhai elszívókban jó zsírtalanító hatásfokkal működnek. Az UV-C egységek a mechanikus szűrők mellett helyezkednek el. A fotolízis folyamata leáll, amikor a levegő elhagyja az UV-kazettát és a levegő az elszívó csatornán halad át.  Az elszívó csatornában az UV-fény és az oxigénmolekulák reakciójából létrejött ózon továbbra is reagál a zsírmolekulákkal, amelyek a csatornán keresztül kifelé mozognak. Tehát a zsírt és a gőzt az ózon és a hidroxil gyökök oxidálják. Ezt az oxidációs folyamatot Ózonolizisnek nevezzük.

Mobilsept KR  ipari konyha  levegő rendszer kezelő széria technikai összefoglaló

Az ózon gáz , amikor egy konyhai elszívó rendszerbe bejuttatásra kerül, oxidálja a zsírt és a szagokat, és túlnyomórészt H2O-t és CO2-t képez. Ez a folyamat ozonólízis néven ismert. Lényegében a módszer energiát használ fel az oxigénmolekulák (O2) kötéseinek megtörésére, és lehetővé teszi az oxigénatomok ózonként történő létrehozását ( O3). A konyhai gázok kezelésére a korona kisülés technológia alkalmazható a legjobban. A módszer magában foglalja a levegő elvezetését egy moduláris egységen keresztül, amely a konyhai szívó csatorna negatív nyomás alatt álló oldalára van rögzítve. A csatorna negatív nyomása külső levegő áramlását idézi elő egy egységben, amely ózont generáló nagyfeszültségű lemezeket (koronakisülés) tartalmaz. Az ózon gáz PPM koncentrációs szintje az elszívó rendszer által használt szállított levegőmennyiséghez méretezett, az áramoltatott levegő mennyiség az egység és a csatorna közötti levegő áramlása -2.0 - 2.5m/s- szabályzó szeleppel szabályozható. Az ózongenerátor által megtisztítható levegő mennyisége függ a szennyezőanyag-terheléstől és a rendelkezésre álló tartózkodási időtől. Az egység egy térfogatú levegő kezelésére tervezett, általában legalább 3 másodperces tartózkodási időre van szükség ahhoz, hogy az ózon a kifelé áramló levegő átlagos szennyezőanyag-terhelés mellett tisztítsa meg a meghatározott légmennyiséget. Az ózongenerátorok egyik fő előnye a zsírrészecskék nem jutnak át az elszívó egységen, megakadályozva ezzel az egység tisztítását..  Többféle módon biztosíthatjuk, hogy a végső távozó O3 gázban ne legyen maradék ózon; ez az AS 1668.2 (2012) 2 követelménye is, amelyek betartása mindig fontos és betartott szempont. A legjobban bevált és kidolgozott a Carulite szemcsés katalizátor használata az egyéb és szerényebb szén-dioxid-leválasztó berendezésekkel szemben, amely minden hosszú élettartalmú szerves anyagot befog, és kapcsolatba hozza őket az áramlásban haladó maradt maradék ózonnal, elpusztítva a megmaradt szerves anyagokat; felfrissíti a szénfelületet és tartalmazza a maradék ózont. Itt jelentős hátrány, hogy bár a szén élettartama meghosszabbodik az ózonnal történő tisztítás révén, akkor is rendszeres cserét igényel.. Az ózon nem ajánlott és nem képes mint egyedüli mechanizmus mind a részecskék, mind a szag eltávolítására, általában az a megfelelő előszűrők használata és karbantartása szükséges, így rendelkezésre álló O3 gáz érintkezési idő elég hosszú lesz ahhoz, hogy teljesen lebontsa a kisebb gáznemű fázisú szerves anyagokat (szagok). Ez esetben  ajánlott, hogy az ózonnal együtt egy másik nagy hatásfokú részecskeeltávolító rendszert alkalmazzanak a részecskék teljes eltávolításához. Előfordulhat, hogy a szükséges ellenőrzési intézkedések rámutatnak, hogy a kezelési rendszerben az O3 gáz hiányos teljesítőképességére ez esetben az UV 220-260nm lámpák bővítésével kiterjesztve a nehezebben kezelhető rendszerek is  biztonságosan és sikerrel üzemeltethetőek
A Mobilsept DS O3 gáz semlegesítő egységben a CARULITE  szemcsés katalizátor az ózont katalitikus reakció útján oxigénné alakítja, és az ózon nem használja fel, hosszú élettartamot biztosítva. Az aktív szén, egy alternatív technológia, kémiailag reagál az ózonnal és folyamatos cserét igényel. A szén másik hátránya, hogy szén-dioxidot és szén-monoxidot termel, és magas ózonkoncentráció esetén tűzveszélyt jelenthet.
Összefoglalva, a CARULITE katalizátorok fő előnyei a jó minőségű levegő, a légszennyező anyagok, például a szén-monoxid és az ózon megsemmisítése az emberi egészség és a környezet javítása érdekében, valamint az elektronika számára kiváló minőségű gázok előállításához használt levegő tisztításához több ipari ágazatban használt. A CARULITE katalizátorok gyakran a leghatékonyabb módszerek a levegőszennyező anyagok, például a szén-monoxid és az ózon megsemmisítésére a tisztább levegő érdekében, költséghatékony módon.